iPhone začal tvořit historii před deseti lety | Váš servis v centru Prahy
Informace

iPhone začal tvořit historii před deseti lety

První opravdu významné a kulaté výročí pro příznivce iPhonů je tady. Minulý měsíc tomu bylo přesně deset let od doby, co se na trhu objevil první iPhone a do rodiny Applu tak přibyla dosud nejzásadnější věc. Věc, která naprosto dominuje rozpočtu firmy Apple.

29. červen 2007 by si přinejmenším všichni fanoušci iPhonu měli hluboko vrýt do paměti. Právě v tenhle den byl ve Spojených státech odstartován prodej iPhonů. Tento produkt možná nezměnil svět jako vynález televize, přesto minimálně oblast chytrých telefonů ovlivnil výrazně.

iPhone 1. generace

Pokud se na iPhone budeme dívat statisticky, je až neuvěřitelné, jaký obrovský nárůst zaznamenala firma Apple po zahájení jeho prodeje. Společnost dokázala od roku 2007 zdesetinásobit své příjmy, z nichž plné tři čtvrtiny tvoří právě zisky z prodeje iPhonů.

Aspektů, kterým firma vděčí za svůj úspěch, je samozřejmě mnoho. Z těch nejdůležitějších můžeme jmenovat vytříbený design, neporuchovost, kvalitní fotoaparát a také určitou formu luxusu, který je uživatelům iPhonu nabídnut v podobě jejich mobilního zařízení.

Kam až se budou „Jablíčka“ posouvat dál? To samozřejmě vědí nejlépe vývojáři za mořem, ale věřme, že další velké jubileum, které tu bude za dalších deset let, jenom potvrdí obrovskou popularitu značky a že se dočkáme od Applu i dalších nových lákadel.