Proč měly OLED displeje pro iPhone 8 zpoždění?? | Váš servis v centru Prahy
Novinky, Informace

Proč měly OLED displeje pro iPhone 8 zpoždění??

Apple si některé komponenty do svých zařízení nevyrábí a někdy je přinucen přihodat k nemalé sumě za objednávku i některý z potřebných výrobních strojů pro jeho dodavatele, který díly vyrábí. Tyto kroky se Applu zatím vždy vyplatily, ikdyž to většinou není zrovna levné. Nebylo snad horšího načasování problému, než k novému prémiovému modelu iPhone 8. 

Celý proces výroby je nejjednodušší představit si jako jednu pyramidu. Jedni dodavatelé dodají potřebný produkt dalším, ti z něj vyrobí svou část, a tak to může jít i dáů. Takže kdykoliv jedno patro (dodavatel) nesplní co má, nastane problém. K modelu iPhone 8 má problém na starost firma z Tchai-wanu, která i přes veškeré zázemí ve své dodávce naprosto selhala. Díky tomu nastal velký problém.

iPhone 8

Fabriky, u kterých si Apple nechává potřebné komponenty vyrábět jedou na výkon, který nemůže rozhodit ani tam nejmenší chyba, ještě u výroby nových OLED displejů. Ani jedna z fabrik se díky rychlosti není možná mezi sebou nahradit, takže co teď? Apple v rychlosti nakoupil nové výrobní stroje pro 2 fabriky, které mají za úkol problém vyřešit. 

Problémy pro nás uživatele jsou hned dva. Výroba iPhone 8 bude o něco delší, to by se ale ještě dalo přehlédnout. Druhý problém však bude cena, na které se vše určitě promítne. Cena výroby nejnovějšího displeje pro iPhone 8 by tak mohla vyšplhat až na neuvěřitelných 70 dolarů, což by znamenalo skoro dvojnásobný nárůst ceny oproti ceně výroby displeje u iPhone 7. Takže už dlouho probíraných 1000 dolarů nemusí být daleko od skutečnosti.

iPhone 8